Що таке комп’ютерна програма

Комп’ютерна программа це, по-перше, своєрідна інструкція. Набір послідовних, логічних, простих дій, які призначенні для керування ком’ютером.

До речі, не варто плутати поняття “програма” та “програмний код”. Програма – це результат певного перетворення (компіляції) програмного коду. В залежності від багатьох факторів, таких як операційна система, мова програмування і призначення, програма може бути як єдиним файлом, так і набором з великої кількості файлів з визначеною структурою каталогів.

Якщо виділити послідовність виникнення будь-якої програми, то отримаємо наступне:
1. Планування, проектування архітектури програми
2. Написання програмного коду
3. Складання елементів програми до єдиного цілого

Щодо першого пункту, ми неодноразово повернемось до обговорення архітектурних передових патернів. Зараз лише треба запам’ятати, що зберігаючи час на плануванні ви додаєте собі проблем у майбутньому. Це, до речі, має сенс не тільки у програмуванні…

Написання програмного коду починається з вибору мови програмування і IDE. Зазвичай, в корпоративному сегменті це вже зроблено до вас :). Тому визначаємось з ТЗ, обговорюємо терміни виконання роботи і починаємо розробку.

Програма може бути складною і над її розробкою буде працювати певна кількість людей. Це можна порівняти з виготовленням порцелянової вази або ялинкової іграшки. На різних етапах різні люди готують для них матеріали, видувають скляні форми або ліплять з глини, обробляють, розмальовують і т.д. Результат один, а учасників процесу декілька.

Але тут треба звернути увагу на те, що виготовлення ялинкової прикраси – послідовний процес. Кожен його учасник отримує продукт в певному стані, дороблює і передає наступному. В розробці програми діє інший підхід – інтеграційний. Тобто всі програмісти роблять свій вклад в розробку одночасно. Для реалізації такого підходу існують системи контролю версій такі як Git, SVN, Perforce і подібні.